Biały iPhone 4 „gubi światło”

Biała wersja iPhone'a 4 wciąż jest niedostępna w sprzedaży, mimo iż jej czarny brat jest już od dłuższego czasu do kupienia. Wiemy dlaczego: podświetlenie ekranu jest widoczne nie tylko na wyświetlaczu, ale i wychodzi na obudowę.

Jak dotąd znaliśmy tylko jeden, oficjalny powód absencji białego iPhone’a 4 na rynku. Jak oświadczyło Apple, urządzenie jest „trudniejsze w produkcji, niż się spodziewano”. W kuluarach mówiło się o rewizji konstrukcji całego telefonu, by wyeliminować problem z odbiorem sygnału. Wiemy jednak już, co jest przyczyną opóźnienia. Białe obudowy o wiele łatwiej przepuszczają światło i, jak się okazało, to jest problemem.

Podświetlenie ekranu oryginalnego, czarnego iPhone’a 4 jest widoczne tylko tam, gdzie trzeba, czyli na wyświetlaczu. Gdy zastosowano białą obudowę, okazało się, że światło widać również z tyłu i wokół ekranu. Oznacza to tylko, że Apple ma przed sobą jeszcze dużo pracy i biały iPhone 4 może okazać się raczej synonimem białego jednorożca: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

0
Źródło: TheStreet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.