Blizzard rezygnuje z pomysłu usunięcia anonimowości ze swoich for internetowych

Blizzard niedawno zapowiedział, że korzystanie z jego for internetowych będzie wymagało podania swojego Real ID, czyli prawdziwej tożsamości, imienia i nazwiska. Miało to zapobiec trollowaniu. Studio jednak wycofało się z tego pomysłu.

Niedawno informowaliśmy o pomyśle Blizzarda, który chcąc zaprowadzić porządek na swoich forach internetowych, chciał wprowadzić obowiązek przedstawiania się poprzez Real ID, lub po prostu z imienia i nazwiska. Jednak studio odpowiedzialne za jedne z najbardziej legendarnych gier wideo ogłosiło, że jak na razie wycofuje się z tej decyzji.

– Przyjrzeliśmy się waszej reakcji na nasz pomysł i przedyskutowaliśmy to wewnętrznie. Zdecydowaliśmy, że prawdziwe imiona nie będą obowiązkowe, by korzystać z naszych for internetowych – jak czytamy w poście Mike’a Morhaime’a, dyrektora Blizzarda.

Wprowadzony jednak zostanie półśrodek. Przykładowo, na forum StarCrafta II trzeba będzie korzystać z loginu i identyfikatora z systemu Battle.net, zintegrowanego z grą. Blizzard zaznacza też, że Real ID nie zostało całkowicie odrzucone, a na razie odłożone w czasie.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.