W przyszłości możliwe będzie konstruowanie dysków o pojemności 10 TB i większej, jak przekonują australijczycy

Steve Jobs: Blu-ray w Makach pojawi się nieprędko, jeśli kiedykolwiek

Jak donosi czytelnik portalu MacRumors, który miał okazję wymienić się kilkoma e-mailami ze Steve'em Jobsem, o napędach Blu-ray w komputerach Apple'a możemy zapomnieć.

Użytkownicy komputerów marki Apple o oglądaniu na swoich komputerach zakupionych na Blu-ray’u filmów HD muszą na razie zapomnieć – Steve Jobs po raz kolejny wyraził niechęć do tego formatu. Mimo wieloletniej obecności tego standardu na komputerach innych marek, Apple nie wydaje się być nim zainteresowane. – Bluray coraz bardziej przypomina jeden z formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości, który miał zastąpić kompakty i tak jak on zostanie pokonany przez media internetowe – pisze prezes Apple’a.

Czytelnik MacRumors, bowiem to on miał okazję zapytać Jobsa o napęd Blu-ray, kontrargumentował, mówiąc o gęstości zapisu i jakości wideo. Prezes Apple’a raz jeszcze wyraził swoje poparcie na rzecz internetowych serwisów, takich jak Hulu czy iTunes, które oferują już wideo w 720p, „co jest wystarczające, a na dodatek wygodniejsze w użytkowaniu”.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.