Nowe modele co prawda zostały oficjalnie wprowadzone na rynek, ale na półki sklepowe mają trafić dopiero w pierwszy kwartale 2009 roku

Celeron jednak przeżyje

Intel zdementował ujawnione niedawno pogłoski, jakoby rodzina procesorów Celeron miała w przyszłym roku odejść na emeryturę.

Pomimo informacji, jakie kilka dni temu pojawiły się w Sieci, Intel nie zamierza likwidować marki Celeron i w dalszym ciągu będzie wspierał tę rodzinę procesorów, przynajmniej do końca 2011 roku. – Intel nie ma żadnych planów likwidacji marki Celeron w 2011 roku. Procesory Intel Celeron będą w dalszym ciągu low-endowym rozwiązaniem dla podstawowych potrzeb komputerowych – powiedział rzecznik półprzewodnikowego giganta, Barry Sum. Celeron zatem jest ciągle żywy i najwidoczniej jest ważną częścią przyszłych planów firmy Intel, pomimo dwóch innych, low-endowych rodzin procesorów, które się ciągle rozrastają – Atom i Pentium.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.