Coraz więcej 64-bitowych Windows

Firma Microsoft przedstawiła najnowsze statystyki dotyczące rozłożenia na rynku 32- i 64-bitowych systemów Windows. Jak się okazuje, nowocześniejsze wreszcie zaczęło wypierać starsze.

Pierwszym 64-bitowym systemem operacyjnym Microsoftu dla domowego użytkownika był Windows XP. Niestety, ta wersja tego wyjątkowo popularnego OS-a okazała się klapą, do tego stopnia, że Microsoft nie zdecydował się nawet na sprzedaż innej wersji językowej, niż angielska. Inaczej już było z jego następcą, czyli Windows Vista, który miał pełne wsparcie dla zarówno 32-, jak i 64-bitowej wersji. Podobnie jest z aktualnym Windows, czyli „siódemką”.

To spowodowało, że popularność 64-bitowych edycji cały czas rośnie. Co prawda obecnie ze wszystkich aktywnych XP raptem jeden procent to 64-bitowe wersje, a wśród Windows Vista udział ten wynosi 11 procent, tak już w przypadku Windows 7 jest to już prawie połowa (46 procent).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.