Dell zapłaci łącznie 104 miliony dolarów kary społecznej

Dell zapłaci 100 milionów dolarów za oddalenie zarzutów oszustwa

Firma Dell i amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd doszły do porozumienia w sprawie handlowych kontaktów firmy z Intelem oraz nielegalnych praktyk księgowych.

100 milionów dolarów – tyle firmę Dell kosztowała ugoda z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd (SEC – Securities and Exchange Commission). Na mocy porozumienia, komisja kończy swoje śledztwo w sprawie podejrzanych kontaktów handlowych na linii Dell – Intel, a także w sprawie domniemanych oszustw w dziale księgowym firmy między rokiem 2001 a 2006.

Chociaż Dell nie potwierdził przypuszczeń komisji SEC, ani też ich nie zanegował, to zapłaci 100 milionów dolarów pieniężnej kary społecznej. Dodatkowo dostosuje się do nakazu komisji w ramach zapobiegania przyszłych nadużyć zasad komisji, a także będzie kontrolowany przez niezależnego konsultanta, aby ulepszyć procesy ujawniania informacji, praktyk i kontroli.

Szef amerykańskiego producenta, Michael Dell, również dogadał się z komisją SEC i zapłaci 4 miliony dolarów kary.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.