Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Dodatek do Firefoksa, który wysyła w świat twoje loginy i hasła

Zestaw dodatków Web Application Security Penetration Testing, która ułatwia wynajdywanie luk bezpieczeństwa w aplikacjach webowych, sam ma lukę bezpieczeństwa. A konkretniej backdoora.

Jak mawiają, najciemniej jest pod latarnią. Dzięki Web Application Security Penetration Testing sprawdzisz, czy twoja aplikacja webowa nie posiada typowych usterek związanych z bezpieczeństwem a także, za pomocą twojego Firefoksa, prześlesz swoje loginy i hasła do zdalnego serwera.

Wszystko przez Mozilla Sniffer, który przechwytuje dane przesyłane do stron internetowych i, niestety, posyła je również dalej. Sniffer instaluje się do rozszerzenia Tamper Data, przez co pobieżna analiza mogła wykazać, że to właśnie to rozszerzenie, a nie backdoor, wysyła w świat poufne dane.

Mozilla już usunęła rozszerzenie ze swojego katalogu i rozpoczęła jego zdalne wyłączanie na komputerach, które go zainstalowały.

Przeglądarkę Firefox pobierzesz z naszego portalu

0
Źródło: Netcraft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.