Firefox 4 – pierwsza beta gotowa do testów

Mozilla udostępniła właśnie pierwszą wersję beta przeglądarki Firefox 4. Najważniejszą zmianą, jaka rzuca się w oczy od razu po instalacji, jest zupełnie odmieniony interfejs aplikacji.

Pod tym adresem można pobrać plik instalacyjny: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/beta (na razie jest to jedynie wersja w języku angielskim), przypominamy też że jest to wersja beta, czyli nieukończona, mogąca wciąż stwarzać problemy. Aktualną wersję Firefoksa pobierzesz z naszego portalu.

Użytkownicy Windows, jako pierwsi mogą zapoznać się ze zmianami w wyglądzie przeglądarki. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą, jest z pewnością przeniesienie paska zakładek na samą górę interfejsu a wersjach dla Windows Vista i Windows 7 zastąpienie paska menu pojedynczym przyciskiem. Podobne zmiany już wkrótce pojawią się na platformach Mac i Linux.

Zmian i nowości jest oczywiście dużo więcej – między innymi:

  • nowy menedżer dodatków i wtyczek
  • otwarte, akcelerowane wideo w HD oraz WebM na YouTube
  • usprawnienia ochrony prywatności prywatności

Ponieważ głównym celem udostępnienia wersji beta jest zebranie opinii użytkowników, Mozilla umieszcza w niej specjalny przycisk ‚feedback,’ a więcej o możliwości wsparcia Firefoksa swoją opinią tutaj: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/beta/feedback A więc, testy czasy zacząć! Mozilla prosi o odrobinę wyrozumiałości, przypominając, że jest to dopiero pierwsza wersja beta i prosi również o jak najwięcej komentarzy i opinii!

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.