Google na celowniku Joaqina Almunii

Google na celowniku Komisji Europejskiej

Prędzej czy później, musiało to nastąpić. Komisarz ds. konkurencji zapowiada, że dokładnie zbada poczynania firmy Google na rynku wyszukiwarek internetowych pod kątem, rzecz jasna, monopolu.

Joaquin Almunia, komisarz ds. konkurencji w Unii Europejskiej, zapowiada dokładną analizę rynku wyszukiwarek internetowych pod kątem możliwego naruszenia norm antymonopolowych przez firmę Google. Gigant z Mountain View jest pod lupą KE od lutego 2010 roku, kiedy to jego trzej konkurenci złożyli zażalenie na nieczyste zagrywki zarówno w segmencie wyszukiwarek, jak i reklam internetowych.

Almunia podkreśla, że nie chodzi o to, jak duży udział w rynku ma Google (który notabene w Europie sięga już 95 procent), ale o to, czy amerykański koncern w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości wejścia na dany segment rynku nowej konkurencji. Badane są zatem między innymi możliwości Google’a w blokowaniu rozwoju konkurencji, ale również prostota i łatwość procesu zmiany przez użytkownika usługi jednego producenta na usługę innego producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.