Sam stwórz aplikację dla platformy Android

I ty możesz zostać programistą aplikacji dla platformy Android

Google wydaje wersję beta narzędzia App inventor, które umożliwia tworzenie aplikacji dla platformy Android nawet tym osobom, które nie mają specjalnych zdolności programistycznych.

Jeśli zawsze chciałeś pochwalić się swoim pomysłem na aplikację dla systemu operacyjnego Google Android, ale nigdy nie przejawiałeś specjalnych zdolności i wiedzy, aby to zrealizować, teraz masz na to szansę. Wszystko dzięki firmie Google, która właśnie uruchamia internetową usługę App Inventor, wzorowaną na rozwiązaniu firmy Nokia – Ovi app wizard. Usługa Google’a jest jednak bardziej złożona – poprzez wykorzystanie bloków funkcjonalnych, umożliwia zwykłym użytkownikom wizualną budową aplikacji i natychmiastowe przetestowanie ich na smartfonie z systemem Android.

Obsługa jest na tyle prosta, że generalnie polega na przeciąganiu i upuszczaniu konkretnych elementów, odpowiednim ich rozlokowaniu i modyfikowaniu kilku parametrów. Według Google’a, dzięki App Inventor można samemu tworzyć gry, aplikacje informacyjne, a nawet aplikacje zależne od lokalizacji.

O Google App Inventor dowiesz się więcej z tej strony.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.