Intel zmienia oblicze… gotowania

Nie lubisz gotować, a czas spędzony w kuchni kojarzy ci się z nudą? Podczas corocznego [email protected] Day, Intel zaprezentował prototypowy system, który może całkowicie zmienić oblicze codziennych czynności.

Badacze firmy Intel stworzyli system umożliwiający wyświetlanie interaktywnych obrazów na powierzchniach codziennego użytku, takich jak stół czy blat kuchenny. Technologia ta umożliwi między innymi wyszukiwanie przepisów kulinarnych dla dowolnych produktów spożywczych znajdujących się akurat na blacie czy dodanie tych produktów do listy zakupów. Po wyświetleniu przepisu system umożliwia także obejrzenie filmu video prezentującego proces przygotowania potrawy czy zdjęcia pokazujące jak powinien wyglądać końcowy efekt.

System stworzony przez firmę Intel łączy algorytmy wizyjne czasu rzeczywistego, kamery 3D i mikroprojekcję w celu szybkiego rozpoznawania oraz śledzenia fizycznych obiektów i gestów. Można go łatwo zainstalować w każdym domu lub pokoju z wykorzystaniem niemal dowolnej poziomej lub pionowej powierzchni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.