iOS 4 dla iPada „za drobną opłatą”

Osoby, które niecierpliwie czekają na aktualizację systemu zainstalowanego w iPadzie może czekać przykra niespodzianka. Według niepotwierdzonych informacji, iOS 4 dla tego urządzenia będzie płatny.

Chcesz wielozadaniowości na swoim iPadzie? Nie ma problemu. Uzbrój się jeszcze w trochę cierpliwości i poczekaj na premierę iOS-a 4 dla tego urządzenia. Jest jeszcze jeden szkopuł: według niepotwierdzonych informacji, iPad, podobnie jak niegdyś aktualizacje do iPod touch, będzie mógł zostać zaktualizowany wyłącznie za opłatą.

Informacja ta pochodzi od redakcji Stuff.tv, która z kolei zdobyła ją od „dobrze poinformowanego źródła”. Nie znamy ceny aktualizacji, ale znając politykę cenową Apple’a i koszty update’u iPoda touch, szacujemy, że iOS 4 będzie kosztował „tabletowców” około 30 złotych.

Apple odmówiło komentarza. Na osłodę dodamy, że umowa licencyjna iPada mówi o „darmowej aktualizacji przynajmniej jednego z wydanych po premierze systemów operacyjnych”, dlatego też rewelacje Stuff.tv potraktujmy z lekkim dystansem.

0
Źródło: Stuff.tv
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.