iOS 4 znacząco skraca czas pracy starszych iPhone’ów?

iPhone 4 to zdecydowanie pechowa premiera dla Apple'a. Wraz z telefonem została zaprezentowana nowa wersja iOS-a. Jak się okazuje, ma ona negatywny wpływ na starsze iPhone'y.

Na premierze iPhone’a 4 miały skorzystać nie tylko osoby, które chcą kupić nowy telefon, ale też dotychczasowi posiadacze palmofonów Apple’a starszej generacji. System operacyjny iOS można bowiem zaktualizować bezproblemowo do czwartej wersji, dzięki czemu iPhone’y 3GS i starsze mogą zyskać nieco na funkcjonalności. Zdaniem użytkowników, głównie zyskały krótszy czas pracy na baterii.

Jak donoszą użytkownicy na oficjalnym forum Apple’a, różnice w czasie pracy na baterii są olbrzymie. Przy czym zaznaczają, że nie mają uruchomionych aplikacji w tle. Wskaźnik naładowania niejednokrotnie zmienia się o 4 procent co 10 minut. Co bardziej zaawansowani użytkownicy wypowiadający się na forum podejrzewają, że iOS 4 nie zamyka poprawnie nieużywanych aplikacji, przez co dalej pobierają cenną energię. Oficjalnego wyjaśnienia jednak póki co brak.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.