Laboratorium firmy Panda Security w sierpniu br. zanotowało 2000% wzrost liczby różnych wiadomości spam typu NDR, w porównaniu do liczby próbek wykrytych pomiędzy styczniem a czerwcem tego roku

Krajobraz po Mistrzostwach Świata: 9 razy więcej ataków spamerów

Podczas miesięcznych zmagań drużyn piłkarskich specjaliści z firmy Symantec zaobserwowali znaczący wzrost ilości spamu związanego z tym sportowym wydarzeniem.

W przeszłości internauci byli świadkami zwiększonej aktywności cyberprzestępców przy każdym większym wydarzeniu sportowym. Podczas olimpiady w Pekinie liczba ataków „phishingowych” wzrosła aż o 66 proc. Tegoroczny Mundial również przyciągnął uwagę ponad miliarda ludzi na całym świecie oraz tych, którzy to zainteresowanie postanowili wykorzystać. W porównaniu do Mistrzostw Świata w 2006 roku ilość niechcianych wiadomości zwiększyła się aż dziewięciokrotnie. Lista tematów maili związanych z Mistrzostwami Świata pokazała, że internetowi przestępcy cały czas wykorzystują bieżące i popularne wydarzenia oraz aktualne doniesienia prasowe, aby zmylić użytkownika i przekonać do otwarcia wiadomości.

Firma Symantec zaobserwowała także wzrost stron phishingowych związanych z grami on-line oraz z zakładami i ofertami odnoszącymi się do Mistrzostw Świata. W przesyłanych wiadomościach najczęściej informowano o specjalnej ofercie czy promocyjnej cenie zakupu gry komputerowej z serii Fifa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.