Student nie będzie mógł kupić już iPada nawet dla siebie

LG Display nie nadąża za zamówieniami na iPady

LG Display, firma dostarczająca 9,7-calowe panele H-IPS wykorzystywane przez Apple w iPadach, nie nadąża z produkcją i dostawami tychże paneli, z uwagi na ogromne zainteresowanie tabletem z Cupertino.

LG Display nie może nadążyć za zapotrzebowaniem firmy Apple na ekrany dla iPadów – poinformował Kwon Young-soo, dyrektor generalny drugiego co do wielkości producenta paneli LCD na świecie. Ostrzegł, że Apple zamawia coraz więcej i więcej matryc LCd dla swojego tabletu, ale LG nie jest w stanie za tym zapotrzebowaniem nadążyć. Taka sytuacja może potrwać nawet do przyszłorocznej wiosny, a zapotrzebowanie jest tak duże, że LG Display być może będzie musiało ograniczyć dostawy również dla innych producentów. A jak wiemy, zamówienia Apple’a są całkiem unikalne na rynku, bowiem firma z Cupertino umieszcza w swoim tablecie 9,7-calowe ekrany dotykowe LCD z panelem H-IPS o podwyższonej trwałości szkła.

W Sieci krążą plotki, że Apple być może podpisze lub już podpisało umowę z Samsungiem, aby odciążyć nieco swojego głównego dostawcę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.