Microsoft rozpoczyna bliską współpracę z ARM

Microsoft i ARM wspólnie celują w Intela

Firmy Microsoft oraz ARM podpisały umowę, na mocy której gigant z Redmond zyska dostęp do architektury ARM. Czy Intel ma powody aby drżeć?

Od dłuższego czasu współpracujące ze sobą firmy, ale do tej pory niezbyt ze sobą zaprzyjaźnione, podpisują umowę licencyjną, na mocy której Microsoft będzie miał dostęp do architektury ARM. Porozumienie najprawdopodobniej będzie skutkowało integracją platformy Windows Phone 7 z architekturą ARM, co może zwiastować liczne premiery smartfonów Microsoftu, opartych na procesorach ARM. Być może będzie to również początek prac giganta z Redmond nad oddzielnym systemem operacyjnym dla tabletów, opartych na procesorach ARM, które coraz częściej zapowiadane są z systemem Android.

Niestety, obydwie firmy nie podzieliły się żadnymi, bliższymi informacjami na temat podpisanej umowy, stąd więcej spekulacji i plotek, niż faktów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.