Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Microsoft płaci za pisanie aplikacji dla Windows Phone 7

Microsoft, chcąc stanowić realną konkurencję na rynku mobilnym dla Apple'a i Google'a, płaci programistom, by chcieli pisać aplikacje dla systemu Windows Phone 7.

Microsoft zapewnia wsparcie finansowe, zaczynając od darmowych narzędzi i telefonów, aż po fundusze finansowe i marketing wszystkim tym, którzy chcą pisać aplikacje dla Windows Phone 7. Co więcej, niejednokrotnie zapewnia programistom gwarantowany przychód. Ten ruch ma rozruszać nieco skostniały rynek aplikacji dla Windows Phone, szczególnie tuż przed premierą nowej wersji tego systemu operacyjnego, która ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Świadczy to o tym, że programiści niechętnie patrzą na system Microsoftu. Obawiają się, że roboczogodziny, poświęcone pracy nad aplikacjami dla WP7, zwyczajnie się nie zwrócą. Jak dotąd dla Windows Phone 7 zapowiedzianych jest 246 aplikacji.

Czytaj też: Pracownicy Microsoftu „zawstydzeni” porażką Kina

0
Źródło: Businessweek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.