Aktualizacja krytycznych błędów w nadchodzący wtorek

Microsoft załata „krytyczne” luki w systemie Windows i pakiecie Office

W nadchodzący wtorek Microsoft ma załatać jedną istotną i trzy krytyczne luki bezpieczeństwa w systemie Windows i pakiecie Office, które mogą prowadzić do zdalnego uruchomienia szkodliwego kodu.

W ramach lipcowego „Patch Tuesday”, gigant z Redmond w przyszłym tygodniu wyda cztery aktualizacje dla swoich flagowych produktów – systemu operacyjnego Windows oraz pakietu biurowego Office. Jedna ze znalezionych luk oznacza jest jako „istotna”, natomiast trzy pozostałe mogą prowadzić do zdalnego uruchamiania złośliwego kodu, zatem oznaczone są mianem „krytycznych”. Błędy pojawiają się w pakietach biurowych Microsoft Office XP, 2003 i 2007 oraz systemach operacyjnych Windows XP, 7, Embedded Standard 7, Server 2008 oraz Server 2008. O dziwo, luki nie dotyczą Windowsa Visty. Posiadacze wyżej wymienionych systemów, powinni pamiętać o aktualizacji w dniu 13 lipca 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.