Na pierwszym miejcu Google, na drugim... a czy właściwie ma to jakieś znaczenie?

Mobilne wyszukiwarki = Google

Google jest bardzo silnym graczem na rynku wyszukiwarek internetowych, ale wiecie, jak sobie radzi w mobilnym segmencie? Dużo lepiej! 98% rynku mobilnych wyszukiwarek to Google!

Według statystyk, jakie opublikowała firma Pingdom, Google nie ma się czego bać, jeżeli chodzi o wyszukiwarki internetowe. To, że dominuje, to mało powiedziane. Mobilne wyszukiwarki to Google! I kropka. Gigant z Moutain View wywalczył sobie 98,29 procent mobilnych internautów. Jego największy konkurent, czyli Yahoo!, „rządzi” 0,81 procentem rynku komórkowego, zaś Bing 0,46 procent.

Trudno się dziwić. Na większości smartfonach domyślną wyszukiwarką jest Google, wyjątek stanowi tu właściwie Windows Phone i niektóre brandowane egzemplarze. Jeśli chodzi o mobilne przeglądarki, jak Opera Mobile, sytuacja ma się bardzo podobnie. Gratulujemy Google’owi, bo jego produkty są świetne, ale zaczynamy odczuwać niepokój brakiem realnej konkurencji…

Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.