Nokia N9: 4-calowy ekran i system MeeGo

W Sieci pojawiają się kolejne informacji na temat nowego, flagowego smartfona fińskiego producenta. Nokia N9 ma być wyposażona w 4-calowy ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY i system MeeGo.

Po dwóch tygodniach od pojawienia się filmiku prezentującego Nokię N9 w akcji, który notabene został już usunięty z uwagi na naruszenie zasad serwisu YouTube, do Sieci wyciekły kolejne niepotwierdzone informacje o nowym, flagowym smartfonie największego producenta telefonów komórkowych na świecie. Model N9 ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego MeeGo, który jest połączeniem dwóch platform – Maemo oraz Moblin. Ponadto w wyposażeniu smartfona znaleźć mamy 4-calowy, multidotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 640 x 360 pikseli, 8-megapikselowy aparat cyfrowy, przednia kamera z fleszem LED do wideorozmów, łączność WiFi, Bluetooth i wyjście HDMI, a także wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Źródło: TechnoBuffalo
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.