Reklama Google Buzz pojawia się po utworzeniu konta lub po wejściu na już istniejące. Jeżeli zdecydujemy się przejść dalej, usługę będziemy musieli aktywować ręcznie.

Nowe API dla Google Buzz

Google zaprezentowało kilka nowych interfejsów dla aplikacji (API) dla usługi Google Buzz. Najważniejszym z nich jest dostęp do strumienia wszystkich publicznych strumieni aktywności.

Google nie rezygnuje z rozwijania usługi Buzz. Wręcz przeciwnie: ściśle współpracuje z programistami, by zwiększyć jej popularność dzięki zewnętrznym aplikacjom. Efektem tej kooperacji jest nowy zestaw API dla Buzza, który przede wszystkim daje dostęp do firehose, czyli czegoś, czego programistom najbardziej brakowało. Firehose to strumień wszystkich publicznych aktywności w usłudze i jest „napędzany” protokołem PubSubHubbub.

Dodatkowo, programiści mają teraz dostęp do strumienia zawierającego listę aktywności, którą dany użytkownik skomentował, do strumienia zawierającego listę aktywności, którą dany użytkownik polubił a także do strumienia zawierającego listę najczęściej udostępnianych łączy internetowych.

API do Buzza pozostaje darmowe, w przeciwieństwie do tego od Twittera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.