Intel zaprezentował

Pilot Intela rozpozna cię po tym, jak go trzymasz

Laboratoria badawcze Intela zaprezentowały prototyp pilota telewizyjnego, który będzie rozpoznawał poszczególnych swoich użytkowników na podstawie sposobu, w jaki go trzymają

Każdy z nas trzyma go inaczej. Jedni chwytają w połowie, inni za sam czubeczek. Większość lubi się nim bawić w samotności, niektórzy w towarzystwie. O czym mowa? O pilocie do telewizora, oczywiście, a o czym innym? O różnych preferencjach „trzymania” wie również Intel i postanowił tę wiedzę praktycznie wykorzystać.

Zaprezentowany przez laboratoria Intela prototyp pilota, po „szkoleniu”, czyli analizie użytkowania przez poszczególnych użytkowników, potrafi ich identyfikować z bardzo dużą dokładnością. Akcelerometr w urządzeniu analizuje stan pilota co 100 nanosekund, dzięki czemu potrafi rozpoznać swojego właściciela i zaproponować mu jego ulubione programy, filmy i inne treści.

Czekamy kiedy reklamodawcy podchwycą pomysł i dopasują do programów telewizyjnych dobrane do widza reklamy…

0
Źródło: New Scientist
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.