Mobilna pracownia komputerowa w Mrozach, utworzona w lutym 2010 roku

Polskie miasto kupuje netbooki dla wszystkich szkół

Samorząd w Jarocinie zakupi ponad 820 netbooków dla wszystkich szkół z terenu gminy, w tym niepublicznych. To pionierski w skali kraju projekt, który miejmy nadzieję, szybko się rozprzestrzeni.

Jarocin, miasto w Kaliskiem, w województwie wielkopolskim, w którym zameldowanych jest blisko 26 tysięcy ludzi, staje się wzorem dla innych miast za sprawą pionierskiego w skali kraju projektu wyposażania szkół publicznych i niepublicznych w ultramobilne komputery. Mobilne pracownie zostaną utworzone we wszystkich, 26 szkołach z terenu gminy, na co samorząd musi przeznaczyć minimum 1,2 miliona złotych. Choć budżet gminy nie przewidywał takiego wydatku, to udało się zaciągnąć kredyt na trzy lata i ogłosić przetarg na dostarczenie sprzętu do szkół na zasadach leasingu operacyjnego.

Mobilna klasa ma składać się z komputera dla nauczyciela, routera dla zapewnienia wszystkim dostępu do Internetu oraz netbooków dla uczniów z oprogramowaniem Windows, pakietem Office oraz programem antywirusowym. Dzieci będą spędzać przed komputerem nie więcej niż 2 – 3 godziny dziennie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.