Red Dead Redemption jedynym sprzedającym się „hardkorowym” tytułem

Według badań firmy NPD, Red Dead Redemption cieszy się wciąż niesamowitą popularnością. Gra jest w USA już drugi miesiąc z rzędu bestsellerem.

Red Dead Redemption to absolutny mega hit sprzedażowy. Gra sprzedała się jak ciepłe bułeczki nie tylko w maju, ale i w czerwcu, przy czym szczególną popularnością cieszy się wersja na Xboksa 360. Dużą popularnością cieszy się również Super Mario Galaxy 2, dostępne wyłącznie na konsolę Wii.

Na dalszych miejscach znajdziemy New Super Mario Bros, Just Dance, Wii Fit, Toy Story 3, UFC 2010: Undisputed i Lego Harry Potter: Years 1-4. Z listy wypadł Alan Wake, co nas bardzo smuci, oraz Tiger Woods PGA Tour 11. Jak widać, nie licząc Red Dead Redemption, w Stanach Zjednoczonych sprzedają się najlepiej przede wszystkim gry casualowe…

Jeżeli chodzi o konsole do gier, to zdecydowanym liderem okazało się NDS. Na drugim miejscu uplasował się Xbox 360, na trzecim Wii, na czwartym PS3 i na piątym PSP.

Czytaj też: Red Dead Redemption, czyli jak redaktor CHIP-a bił konia

0
Źródło: Shacknews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.