Najwięksi

Secunia: nie ma firmy, która produkuje więcej dziur w oprogramowaniu, niż Apple

Mamy dla ciebie złe wieści, Oracle. Po wielu latach dominacji w końcu spadłeś na drugie miejsce w rankingu firm, które mają najgorzej zabezpieczone oprogramowanie. Pogratuluj Apple'owi.

Według najnowszego raportu Secunii, Oracle spadło na drugie miejsce, jeśli chodzi o najbardziej dziurawe oprogramowanie Pierwsze miejsce zajęło Apple. Na trzecim znajduje się Microsoft, dalej mamy HP i Adobe. Jak wynika z raportu, nie jest to zasługą Mac OS-a, a Safari, iTunes i innych aplikacji Apple’a.

Opublikowanie raportu zbiega się z wykryciem nowej groźnej usterki w mechanizmie autouzupełniania w Safari. Odkrył ją Jeremiaj Grossman z WhiteHat Security. Za pomocą odpowiednio spreparowanej witryny, cyberwłamywacz może dostać się do książki adresowej użytkownika w sposób zupełnie niezauważony. Grossman powiadomił już o swoim znalezisku firmę Apple, ale został zignorowany.

Jak wynika z oświadczenia Apple’a, „Traktujemy poważnie bezpieczeństwo i prywatność. Wiemy o usterce, pracujemy nad jej rozwiązaniem”.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.