Sześciordzeniowy Core i7-970 już dostępny w brytyjskich sklepach

Sześciordzeniowy Core i7-970 trafia na półki sklepowe

Bez zbędnego rozgłosu, Intel rozpoczął sprzedaż swojego drugiego, sześciordzeniowego procesora dla mainstreamowego segmentu - Core i7-970 z taktowaniem 3,20 GHz.

Intel po cichu wprowadza na rynek nowy, sześciordzeniowy procesor z linii Core i7, nie informując o tym opinii publicznej. Na półkach sklepowych pojawił się wytworzony w 32-nanometrowej technologii procesor Core i7-970, którego każdy z sześciu rdzeni pracuje z częstotliwością 3,2 GHz. Układ współpracuje z gniazdem LGA 1366, wykonuje 12 wątków i posiada 12 MB pamięci L3 cache oraz zintegrowany kontroler trójkanałowej pamięci DDR3. Jego współczynnik TDP wynosi 130W. Należy dodać, że nie jest to wersja Extreme Edition, zatem nie posiada odblokowanego mnożnika.

Nowy układ z rodziny Gulftown jest już dostępny w niektórych brytyjskich sklepach, gdzie kosztuje 705 funtów (ponad 3400 złotych).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.