Wygląda na to, że HP Slate z systemem Windows 7 będzie musiał poczekać na swoją premierę

Tablet HP potwierdzony – nazywać się będzie PalmPad

Po przejęciu firmy Palm, jednym z priorytetowych działań firmy HP będzie wprowadzenie na rynek tabletu z systemem webOS. Znamy już jego nazwę - PalmPad.

Ogłoszona pod koniec kwietnia, transakcja przejęcia firmy Palm za 1,2 miliarda dolarów przez największego producenta komputerów na świecie, powoli zaczyna przynosić zmiany, zwłaszcza w segmencie tabletów. HP bowiem złożyło wniosek o przyznanie znaku towarowego PalmPad dla swojego nowego urządzenia, które oparte będzie na platformie webOS. Komputerowy gigant nie pozwoli wiec zginąć nazwie i firmie Palm, a tablet ma nadzieje konkurować zarówno z urządzeniami opartymi na platformie Android, jak i coraz popularniejszym iPadem, który niedawno pojawił się na dziewięciu kolejnych rynkach.

Wciąż nie wiadomo, czy HP zdecyduje się na równoległą premierę swoich tabletów z systemem Windows 7 i webOS, ale najprawdopodobniej, tablet znany pod nazwą HP Slate będzie musiał poczekać i na rynek, jeśli w ogóle, trafi jako drugi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.