Microsoft akademicki, czyli jak polski oddział firmy wspiera uczelnie wyższe, studentów i wykładowców

Vendetta przeciwko firmie Microsoft

Kilku specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy zdecydowali się nie ujawniać nazwisk, opublikowało znalezioną przez siebie usterkę w systemach Windows i sposób na jej wykorzystanie. Jak twierdzą, to zemsta za złe potraktowanie ich kolegi.

Anonimowi specjaliści opublikowali szczegóły na temat luki w zabezpieczeniach systemów Windows Visa i Windows Server 2008. Pozwala ona na zdalne doprowadzenie do awarii systemu. Nie przekazali oni, wedle kodeksu, informacji najpierw Microsoftowi, a podali lukę od razu do wiadomości publicznej. Na szczęście (w nieszczęściu) wymaga ona fizycznego dostępu do komputera, więc zagrożenie jest niewielkie.

Czemu tak się stało? Grupa ta, o nazwie Microsoft-Spurned Reasercher Collective jest oburzona krytyką Tavisa Ormandy’ego, który również złamał etykę hakerską i opublikował szczegóły innej usterki zanim Microsoft zdążył ją zalatać. Jak twierdzi kolektyw, będzie on poświęcał teraz cały swój wolny czas na wyszukiwanie i publikowanie informacji o kolejnych usterkach. Grupa jest otwarta na nowych członków.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.