We wrześniu ruszą publiczne beta-testy nowej przeglądarki Microsoftu

To, jak sprawuje się przeglądarka Windows Internet Explorer 9, jest na razie wielką niewiadomą. Ale już za nieco ponad miesiąc każdy zainteresowany będzie mógł się przyjrzeć wersji rozwojowej.

Publiczne beta-testy najnowszego Explorera miały się zacząć, według plotek, pod koniec sierpnia, ale teraz już wiadomo, że trzeba będzie poczekać z tym do września. Niestety, nie wiemy, kiedy wersja końcowa będzie gotowa, ale na pewno już beta będzie ciekawa, przynajmniej dla entuzjastów.

Nowy Explorer to nowy menadżer pobierania, menadżer dodatków, obsługa karty graficznej do obliczeń i renderowania treści, nowy silnik JS, i pełna zgodność ze wszystkimi standardami konsorcjum W3C, w tym najaktualniejszych szkiców HTML5, SVG 1.1 2nd edition, CSS3, DOM level 3. Bardzo wczesne wersje rozwojowe (Technical Preview) wyglądały obiecująco, ale uwierzymy, jak zobaczymy. Microsoft od lat obiecuje porządną przeglądarkę i od lat blednie ona przy konkurencji.

Źródło: Neowin.net
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.