Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Windows Phone 7 z zaawansowanym rozpoznawaniem mowy

Microsoft pochwalił się sukcesem, jakim było zakupienie przed trzema laty firmy TellMe. Dzięki jej pracy, sterowanie głosem będzie ściśle zintegrowane z systemem Windows Phone 7.

Telefony z Windows Phone, podobnie jak systemy Windows, będą potrafiły rozpoznawać polecenia wydawane głosem. Funkcja ta ma być bardzo ściśle zintegrowana z samym systemem i nie stanowić dodatku, jak do tej pory. Technologia, która jest za to odpowiedzialna, została opracowana przez zakupioną w 2007 roku firmę TellMe. Głosowo będziemy mogli wykonywać praktycznie wszystkie funkcje, w tym uruchamiać aplikacje czy korzystać z wyszukiwarki internetowej.

Film z prezentacją głosowych możliwości Windows Phone 7 można obejrzeć pod tym adresem. Ciekawe jak sprawa będzie się prezentować w polskiej wersji językowej systemu. Warto pamiętać, że desktopowe Windows w wersji polskiej zostały z tej funkcji okrojone.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.