Wkrótce premiera Google Chrome 9

Google zrobiło wiele, by Chrome nam się kojarzył przede wszystkim z szybkością. Teraz gigant przyspiesza wszystko, co z nią związane, w tym cykl wydawniczy.

Nowym celem Google’a jest wydawanie stabilnej wersji przeglądarki co sześć tygodni, czyli mniej więcej dwukrotnie częściej niż teraz. Innymi słowy, szykujmy się na rychłe premiery Chrome’a 6, 7, 9 czy 9. Skąd ten pomysł? Jak twierdzi Google, nowe pomysły są tworzone tak szybko, że warto je od razu przedstawiać użytkownikom a także stworzyć regularny cykl wydawniczy. Co więcej, paradoksalnie ma zniknąć presja na programistach: jeżeli dana nowość nie zostanie ukończona do kolejnej wersji, to nic nie szkodzi, bo za 6 tygodni ma być wydana następna.

Ciężko ukryć, że ma to też potężne znaczenie marketingowe. Dla postronnych, tak częste nowe edycje przeglądarki będą dawać złudzenie, że konkurencja stoi w miejscu.

Przeglądarkę Chrome pobierzesz z naszego portalu

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.