YouTube kanapowcom

Wersja rozwojowa usługi YouTube Leanback jest już gotowa do publicznych testów. Witryna zoptymalizowana jest do siedzenia na kanapie i oglądania filmów na ekranie telewizora.

Leanback został zaprojektowany dla tych, co wolą oglądać klipy nie przed komputerem, a wygodnie na kanapie na telewizorze i ma być zarazem następcą usługi XL. Witryna prezentuje filmy, które uważa za stosowne, na podstawie twoich aktywności na portalu, oczywiście na pełnym ekranie i w najwyższej dostępnej rozdzielczości. Do obsługi witryny wystarczy klawiatura.

Mechanizm odgaduje interesujące klipy na podstawie historii przeglądania, subskrypcji i aktywności twoich znajomych (w tym facebookowych, jeżeli masz połączone konta). Jeżeli jakiś klip został dobrany niezbyt trafnie, wystarczy wcisnąć strzałkę na klawiaturze, a Leanback zaproponuje nam kolejny. Możliwe jest również ręczne wyszukiwanie filmw. Wkrótce ma się pojawić płatny dodatek w postaci komercyjnego wideo-na-żądanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.