Twitter - potęga wśród portali społecznościowych

20 miliardów wpisów na Twitterze

W serwisie społecznościowym Twitter zrobiono już 20 miliardów wpisów na całym świecie i to po zaledwie 4 latach działalności serwisu.

W weekend pewien Japończyk dokonał 20-miliardowego wpisu w serwisie społecznościowym Twitter, który został uruchomiony 15 lipca 2006 roku. Co prawda jubileuszowy wpis ciężko przetłumaczyć, ale jak tylko mężczyzna dowiedział się o swojej zaszczytnej roli w historii serwisu, napisał coś jeszcze – Wygląda na to, że dokonałem 20-miliardowego tweeta. Otrzymuję odpowiedzi od ludzi z całego świata. To przerażające. Jakie są szanse? Być może zginę. Czyż to nie bardziej ekscytujące od zwycięstwa w loterii? Myślałem, że to żart. – napisał rozemocjonowany grafik z Japonii.

20 miliardów wpisów dokonano w ciągu zaledwie czterech lat, co daje około 215 tweetów pisanych co sekundę. Warto wspomnieć, że ledwie 2 miesiące temu, tweetów było 15 miliardów, a 10-miliardowy tweet napisano pięć miesięcy temu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.