Bing poprawił internetowe wyniki Microsoftu o 51 procent

Microsoft wymienił Live Search na Binga 1 czerwca 2009 roku. Młoda wyszukiwarka ma dopiero 14 miesięcy, ale w ciągu 12 zdołała powiększyć swój udział na amerykańskim rynku o 51%.

Bingowi do nawiązania realnej walki z Google’em brakuje jeszcze bardzo wiele, ale z pewnością odniósł sukces, zwłaszcza porównując do wyników, jakie miało Live Search. Warto pamiętać, że wyszukiwarka jest dostępna na rynku raptem rok, a już jest poważnym graczem na rynku. Co więcej, fuzja z Yahoo! ma przynieść dodatkowych 15 milionów użytkowników z Kanady i 144 milionów ze Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że udział w rynku może się podwoić, dając Bingowi 28-procentowy udział na rynku w przyszłym miesiącu.

Na chwilę obecną Bing kontroluje 13,6 procenta rynku, Yahoo! 14,3%, Google 64,2%. Warto odnotować, że zarówno Yahoo!, jak i Google, odnotowują bardzo powolny, ale konsekwentny spadek udziału.

0
Źródło: Search Engine Land
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.