Nie ominie cię już żaden gol, teraz zobaczysz go z każdej strony w HD

Canal+ wprowadzi na mecze ekstraklasy więcej kamer HD

W rozpoczynającym się w piątek sezonie piłkarskiej ekstraklasy Canal+ będzie używał do transmisji nawet 18 kamer. Dotychczas Canal+ realizował transmisje meczów, używając 12 kamer HD.

Od tego sezonu ekstraklasy będzie ich co najmniej 13 – do poprzedniego zestawu dojdzie trzecia kamera Super Slomo (spowalnia ona obraz, widać np. mimikę twarzy czy spadające krople wody). We wrześniu pojawią się ponadto dwie minikamery w bramkach. Oprócz tego na wybranych meczach będzie stosowana 16. kamera (bardziej zaawansowana technologicznie Super Slomo). Przy najważniejszych transmisjach będą zaś pracować jeszcze dwie kamery: Super High Motion i Spider Cam. Ta ostatnia to ruchoma kamera umieszczana nad boiskiem i rejestrująca obraz z lotu ptaka. Po raz pierwszy zostanie najprawdopodobniej zastosowana w Poznaniu na październikowym meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.