Skype - jeden z najpopularniejszych komunikatorów świata

Cisco ostrzy zęby na Skype’a?

Według niepotwierdzonych informacji, Cisco chce zwinąć Skype'a obecnym inwestorom sprzed nosa. Firma złożyła ofertę zanim skończył się okres pierwszej oferty publicznej.

Skype od pewnego czasu nie należy już do eBay’a. W zeszłym roku został sprzedany grupom Andreessen Horowitz, SilverLake oraz Joltid Limited. Nowi właściciele mieli posiadać 70 procent udziałów, eBay’owi miało pozostać 30 procent. Łączna kwota transakcji to 2,75 miliarda dolarów, z czego 2,025 miliarda miało być przekazane w gotówce. Tryb przypuszczający jest tu jednak użyty z premedytacją, bowiem w całą transakcję wtrąciło się ponoć Cisco ze swoja ofertą. Firma miała jeszcze na to czas, bowiem nie zakończył się proces IPO (Pierwsza Oferta Publiczna).

Jeżeli te pogłoski okażą się prawdziwe, to Cisco musiałoby wyłożyć co najmniej 5 miliardów dolarów. Jak tylko uda nam się potwierdzić te plotki, z pewnością napiszemy więcej.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.