Czujnik CMOS o rozdzielczości 720p

Czujnik CMOS dla smartfonów, rejestrujący filmy 720p

Firma OmniVision przygotowuje nowy czujnik CMOS dla smartfonów i urządzeń mobilnych, który potrafi rejestrować filmy w jakości HD i posiada zintegrowany procesor obrazu.

Czujnik o oznaczeniu OV9740 przeznaczony jest wyłącznie do rejestrowania materiałów filmowych w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, jednak posiada zintegrowany procesor obrazu, dzięki któremu obraz przetwarzany jest bezpośrednio w układzie. Czujnik w technologii CMOS ma świetnie radzić sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi, a mierzy zaledwie 3,2 mm grubości, przez co może być swobodnie wykorzystywany jako przednia kamera w notebookach, netbookach, przenośnych konsolach do gier, odtwarzaczach multimedialnych czy smartfonach.

Masowa produkcja nowych czujników ma ruszyć w przyszłym miesiącu. Chociaż potencjalni odbiorcy nie zostali wymienieni, to OmniVision jest etatowym dostawcą czujników do telefonów Apple’a – w tym iPhone’a 4.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.