Czwarta beta Firefoksa dodaje synchronizację i nowy mechanizm zarządzania kartami

Nowa wersja beta przeglądarki umożliwia synchronizację danych użytkownika w szeregu urządzeń jednocześnie, a także pomaga w zarządzaniu kartami w dość praktyczny i wygodny sposób.

Najnowszą betę Firefoksa 4 można pobrać tutaj: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/beta. Przypominamy jednak, że jest to wersja rozwojowa, nieukończona i mogąca wciąż mieć błędy i niedoróbki. Aktualną wersję Firefoksa pobierzesz z naszego portalu.

Co nowego?

Po pierwsze: Zsynchronizuj się

Firefox Sync potrafi udostępniać Ulubione, Historię, Inteligentny Pasek Adresu, hasła, miniotywy Personas, zapamietane odpowiedzi formularzy a nawet otwarte zakładki użytkownika synchronizując je na wielu komputerach jednocześnie lub na urządzeniach mobilnych. Dzięki Firefox Sync użytkownik może mieć dostęp do swojej spersonalizowanej Sieci w każdej chwili i w każdym miejscu, również na iPhonie, jeśli skorzysta z darmowej aplikacji Firefox Home

Firefox Sync szyfruje wszystkie dane przed wysłaniem ich do serwera a także nie śledzi miejsc odwiedzanych przez użytkownika. Oznacza to, że korzystanie z Firefox Sync nie wiąże się z ograniczaniem prywatności użytkownika. Użytkownicy pobierający najnowszą wersję beta lub dokonujący aktualizacji do niej zostaną automatycznie poproszeni o założenie konta w Firefox Sync.

„Rewolucja” w zarządzaniu kartami

Wprowadzenie kart do przeglądarki przed laty okazało się zmianą rewolucyjną, która zmieniła sposób przeglądania sieci. Najnowsza wersja beta Firefoksa 4 zawiera funkcję Panorama

(znaną do tej pory, jako Tab Candy

), która pozwala na nowy sposób zarządzania kartami i ułatwia jednoczesną pracę w Sieci na wielu kartach. Użytkownik, który do tej pory żonglował wieloma kartami dotyczącymi pracy, zakupów w sieci, muzyki, serwisów społecznosciowych, planów wakacyjnych moze teraz w łatwy sposób zarządzać nimi. Jedno naciśnięcie klawisza pozwala na szybki przegląd otwartych stron i przełączani miedzy nimi lub miedzy całymi grupami otwartych kart, co zostało pokazane na tym filmie:

Im więcej informacji, tym lepsza przeglądarka

Tak, jak poprzednie wersje, tak i ta wersja beta zawiera w sobie dodatek Feedback z Mozilla Labs Test Pilot, który pozwala użytkownikom brać w anonimowy sposób udział w testowaniu przeglądarki. Użytkownik może również wyłączyć tą funkcję korzystając z opcji przycisku Feedback. Wszystkie zabrane informacje wykorzystywane są do udoskonalenia kolejnych wersji beta Firefoksa 4.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.