Pieczęć FBI, której nie wolno umieszczać w Internecie

FBI żąda usunięcia wzoru swojej pieczęci z Wikipedii

Agencja FBI żąda od szefów najpopularniejszej internetowej encyklopedii usunięcia z serwisu wysokiej rozdzielczości zdjęcia wzoru swojej pieczęci.

Wygląda na to, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) nie jest zbytnio zajęte ściganiem międzynarodowych przestępców, jako że zajęło się prawdopodobnie najbardziej błahą sprawą z możliwych. Agencja wysłała bowiem list do Wikipedii z ostrzeżeniem, że nie autoryzowała użycia swojej pieczęci przez serwis, a obecność w serwisie zdjęcia wysokiej rozdzielczości wzoru tejże pieczęci jest „szczególnie problematyczne”. W liście można przeczytać: „Nie dostosowanie się do tej prośby, może skutkować dalszym działaniem prawnym. Jesteśmy wdzięczni za szybkie zajęcie się tym problemem”.

Fundacja Wikimedia odpiera zarzuty, uważając zarówno list, jak i groźby dalszych kroków prawnych za kompletnie bezpodstawne. Według Mike’a Godwina, adwokata Wikimedii, umieszczenie zdjęcia pieczęci FBI w internetowej encyklopedii nie jest nielegalne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.