Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Firefox 4: trzecia wersja beta działa duzo szybciej niż poprzednie

Mozilla wydała nową wersję beta swojej przeglądarki internetowej. Poza wprowadzeniem obsługi dotykowej w systemie Windows 7, zyskała dużo na szybkości działania.

Trzecia wersja bety została wydana aż w 30 językach, czyli w dziesięciu więcej niż jej poprzedniczka. Po zmianie reprezentacji wartości Java Scriptu C++ udało się znacznie przyspieszyć ładowanie stron o dużej zawartości grafiki. Dodano także wsparcie multitouch oraz parę nowych ulepszeń samego Java Script.

Dzięki narzędziu Feedback – które pozwala zapraszać użytkowników do anonimowych badań – Mozilla zdobyła cenne informacje o swoich użytkownikach. Firefoxa używają głównie mężczyźni, surfujący po sieci od dwóch do sześciu godzin dziennie. Wykorzystują oni przeglądarkę głównie do celów rozrywkowych oraz komunikacji. Informacje te przydają się w kolejnych poprawkach, ponieważ projektanci będą wiedzieli, co może zostać ulepszone.

Polską wersję językową nowej bety Firefoxa 4, można pobrać stąd. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o czwartej wersji Firefoksa, kliknij tutaj.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.