GeForce GTX 460 z efektownym chłodzeniem i większą ilością pamięci

GeForce GTX 460 z 2 GB pamięci i efektownym chłodzeniem

Zotac przygotowuje nową wersję najtańszej jak dotąd karty graficznej, opartej na architekturze Fermi, tym razem wyposażoną w 2 GB pamięci GDDR5 i efektowne chłodzenie.

Po niedawnej premierze karty graficznej GeForce GTX 460, której pierwsze testy możecie zobaczyć tutaj, przyszła pora na jej najróżniejsze odmiany. Zotac przygotowuje więc nową wersję najtańszej karty, opartej na architekturze Fermi, wyposażoną nie tylko w 2 GB pamięci GDDR5, ale również w efektowne i miejmy nadzieję efektywne chłodzenie Accelero Twin Turbo Pro.

Zajmujący dwa sloty system zawiera dwa 92-milimetrowe wentylatory oraz cztery rurki cieplne. Karta natomiast, wyposażona jest w procesor graficzny GF104, 336 procesorów strumieniowych CUDA, 256-bitową szynę pamięci, a także złącza dual-DVI, HDMI oraz DisplayPort. Rzecz jasna obsługuje także technologie 2-way SLI oraz DirectX 11.

Jak dotąd nie wiadomo, czy nowa karta graficzna Zotaca będzie mogła pochwalić się podkręconymi częstotliwościami pracy GPU i pamięci. Jej cena z pewnością przekroczy 1000 złotych, ale żadnych oficjalnych wieści na ten temat nie ma.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.