Google zapłaci sto milionów dolarów za Like.com?

Według informacji, do których dotarła redakcja TechCrunch, serwis Like.com jest w końcowym stadium rozmów z Google'em, na mocy których, w zamian za sto milionów dolarów, stanie się częścią internetowego giganta.

Like.com, a konkretniej witryna i jej kod źródłowy (nie sama firma) mają być kupione przez Google. Internetowy gigant ma za tę przyjemność zapłacić sto milionów dolarów. Informacje te nie pochodzą z żadnych oficjalnych źródeł, a z przecieku, który wykrył portal TechCrunch.

Google już pięć lat temu chciał kupić Like’a, ale transakcja nie doszła do skutku. Riya, bowiem tak wtedy nazywała się ta strona, posiada w swoim portfolio między innymi oprogramowanie do rozpoznawania twarzy. I to szczególnie przykuło uwagę Google’a, który chce je zintegrować z wyszukiwarką obrazów, systemem Android i mitycznym portalem społecznościowym Me.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.