Google też będzie musiało proponować swoim użytkownikom alternatywne wyszukiwarki?

Google: zarzuty Oracle’a są bezpodstawne

Firma Google odniosła się do zarzutów Oracle'a o naruszenie praw patentowych dotyczących Javy w Androidzie. Jak nietrudno się domyślić, gigant uważa je za bezpodstawne.

Najgłośniejszym pozwem zeszłego tygodnia niewątpliwie był ten przeciwko firmie Google. Oracle, właściciel Javy, uważa, że smartfony z Androidem naruszają należącą do niego własność intelektualną. Według Oracle Google naruszył siedem patentów oraz pogwałcił prawo autorskie implementując platformę Java do systemu operacyjnego Android.

Google zdecydowało się wystosować oświadczenie. Czytamy w nim, że pretensje Oracle’a są „bez wątpienia bezzasadne”. Gigant uważa też, że to nie jest tylko atak w jego samego, ale też w całą społeczność związaną z oprogramowaniem opartym na Javę, która zresztą należy do grupy otwartych środowisk. Koncern ma zamiar udowodnić to przed sądem. Czy się uda? Przekonamy się zapewne niebawem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.