Głównym punktem programu tegorocznej konferencji Digital Agenda Assembly była bezpieczna przyszłość cyfrowa przy dążeniu do dalszego wzrostu oraz innowacji

Haker ze Stanów dzwonił do Zimbabwe z serwera w Białej Podlaskiej

Włamując się na serwer urzędu w Białej Podlaskiej, pewien haker ze Stanów Zjednoczonych wykonał ponad 800 połączeń do Zimbabwe. Po co? Najprawdopodobniej dla zabawy.

Co mają wspólnego Stany Zjednoczone, Biała Podlaska i Zimbabwe? Rozwiązaniem zagadki jest pewien mężczyzna, który postanowił zabawić się w hakera. Mieszkaniec (najprawdopodobniej) Stanów Zjednoczonych włamał się na serwer urzędu miasta Białej Podlaskiej, uzyskał dostęp do lokalnego systemu informatycznego i wykonał przeszło 800 połączeń do Republiki Zimbabwe, położonej w południowej Afryce.

Jak wynika z ustaleń bialskiej policji, adres IP komputera, z którego przeprowadzono atak na urząd, należy do puli adresów, przeznaczonych dla Stanów Zjednoczonych. Poproszono już o pomoc w tej sprawie stronę amerykańską, a także zespół CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem w Internecie.

Urząd w Białej Podlaskiej przy okazji tej „zabawy” stracił około 50 tysięcy złotych.

0
Źródło: Gazeta Wyborcza
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.