Microsoft chce, by Gmail nie miał ani jednej unikatowej funkcji

Hotmail będzie działał w trybie push z twoim telefonem komórkowym dzięki Exchange ActiveSync

Od dziś poczta internetowa Microsoftu obsługuje Push e-mail, czyli technologię, która pozwala na natychmiastowe przesyłanie e-maila z serwera do programu pocztowego. Do listy obsługiwanych systemów doszły m.in. iOS, Windows Phone i Android.

Microsoft wprowadził do Hotmaila szerszą obsługę Exchange ActiveSync. To właściwie inna nazwa na push e-mail, czyli, w dużym uproszczeniu, synchronizację poczty, kontaktów i kalendarza między wszystkimi podłączonymi do konta urządzeniami. Usługa będzie działać wyłącznie na urządzeniach mobilnych, nie będzie się niestety dało skonfigurować do niej „biurkowych” klientów pocztowych.

Dodatkowo, można teraz w webmailu Hotmaila wygenerować listę wszystkich kontaktów ze wszystkich grup, w tym tych z Facebooka, LinkedIna czy Myspace’a. Oprócz tego można przeglądać treść kompatybilnych serwisów bez opuszczania webmaila. Innymi słowy, jeżeli ktoś wyśle ci list z łączem do klipu na YouTube czy galerii zdjęć z Flickra, będzie można je przejrzeć bezpośrednio z okna, w którym jest wyświetlany e-mail.

Get Microsoft Silverlight

DCSIMG

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.