HP Zeen: tablet do czytania z Androidem

Pierwszy tablet od HP jest tuż tuż, jednak wbrew oczekiwaniom nie będzie to działający pod kontrolą Windows 7 Slate, ani przewidywany konkurent iPada z systemem WebOS.

Jak wynika z wzajemnie potwierdzających się przecieków, Zeen – bo tak ma nazywać się to urządzenie – to wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy tablet z systemem operacyjnym Android, przeznaczony przede wszystkim do czytania książek elektronicznych.

Tak, dobrze widzicie – chociaż Steve Ballmer podczas CES machał tabletem HP z Windows 7, chociaż po przejęciu przez HP firmy Palm wszyscy spodziewali się urządzenia z doskonałym systemem WebOS, pierwszy tablet HP ma działać pod kontrolą Androida 2.1 (nie wiadomo, przed pojawieniem się w sklepach nie zostanie uaktualniony do Froyo). Wiadomo jednak coś więcej o możliwościach urządzenia – ma być wyposażony w czytnik kart SD, dotykowe przyciski, możliwość odtwarzania plików wideo, a na niektórych prototypach testowane są kamerki internetowe.

Zeen ma być mocno zintegrowany z internetową księgarnią i całym ekosystemem książek elektronicznych firmy Barnes&Noble, którego częścią jest, działający również pod kontrolą Androida, wyposażony w dwa ekrany (duży e-ink i mały LCD) czytnik Nook.

Co ciekawe, wraz z tabletem Zeen na rynku pojawić się ma współpracująca z nim bezprzewodowo i bez pośrednictwa komputera drukarka Zeus, umożliwiająca wydruk książek lub stron internetowych.

Cena HP Zeen nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że w pakiecie z drukarką Zeus ma kosztować 399$.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.