Prototyp tabletu Google'a z systemem Chrome OS

HTC gPad lżejszy od iPada dzięki nowoczesnemu ekranowi dotykowemu?

Informowaliśmy was niedawno o tablecie HTC, który ma się pojawić jeszcze w tym roku. W komentarzach pisaliście wiele pobożnych życzeń. HTC najwyraźniej postanowiło i tak was zaskoczyć i pokazać coś ekstra.

Według „informacji z dobrze poinformowanych źródeł”, zapowiedziany niedawno tablet firmy HTC będzie wykorzystywał technologię N-trig w swoim ekranie dotykowym. Jeżeli nie wiecie co to za dziwo, to informujemy was, że dokładnie ta sama technika znalazła zastosowanie w luksusowym i super-drogim  stole Microsoft Surface a także w Dell Latitude XT.

Technika N-Trig w Microsoft Surface różni się nieco od tego, co widzimy na co dzień. Właściwie to nawet termin „ekran dotykowy” jest nadużyciem. N-Trig to pięć malutkich kamer, które precyzyjnie śledzą poczynania palca użytkownika. Najprawdopodobniej jednak androidowy tablet wykorzysta pojemnościową technikę, która jest znana z konkurencyjnych urządzeń i którą również zajmuje się N-Trig. W porównaniu do konkurencji, ekrany N-Trig są wyjątkowo cienkie, przez co tablet HTC ma szanse być dużo lżejszy od iPada.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.