Logo Apple'a na tylnej obudowie wykonane zostało z platyny i diamentów

iOS 4.1 nie rozwiąże problemu czujnika zbliżeniowego w iPhone’ie 4

Tak zwane "antenagate" przyćmiło nieco inny problem z iPhone'em 4, czyli nieprawidłową pracą czujnika zbliżeniowego. Dziś udało nam się dowiedzieć, że system iOS 4.1 nie rozwiąże problemu.

Główną usterką najnowszego iPhone’a, na której wszyscy się skupili, to jego

problem z odbiorem sygnału komórkowego.

Trudno się dziwić, wszak rozłączanie połączeń podczas rozmowy może być szczególnie irytujące. iPhone 4 kryje jednak również nieco inną usterkę, czyli problem z czujnikiem zbliżeniowym, który zwyczajnie nie działa. Po przyłożeniu telefonu do ucha ekran dotykowy powinien przestać reagować na dotyk. Tak się jednak nie dzieje, co powoduje, że dotykając uchem wyświetlacz rozłączamy się, wyciszamy głos, i tak dalej. Steve Jobs obiecał, że zostanie to rozwiązane przy okazji iOS-a 4.1.

Niestety, nie dotrzyma słowa. Fiona Martin, przedstawicielka Apple’a na rynek australijski potwierdziła, że „ten problem Apple dopiero będzie musiało rozwiązać”.

Całkiem  niezłe tempo prac jak na telefon wart 4 000 złotych

Źródło: TNW Mobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.