Łamanie softu iPhone’a w jedno muśnięcie palcem

Wgranie alternatywnego oprogramowania na iPhone'a tak proste, jak dotknięcie palcem ekranu? Dzięki pewnej witrynie, zgodnej z najnowszym iOS-em, można tego oczekiwać.

Witryna potrafi wykonać jailbreak, czyli podmienić system iOS na nieoryginalny, bez praktycznie żadnej ingerencji ze strony użytkownika. Strona jailbreakme.com, autorstwa programisty przedstawiającego się jako comex, jest kompatybilna wyłącznie z mobilnym Safari. Wystarczy ją odwiedzić iPhone’em, przesunąć slider na ekranie a następnie odczekać aż skrypty na stronie zrobią swoje.

Ostrzegamy, że witryna nie daje żadnej gwarancji na to, co się stanie z twoim telefonem. W przypadku utraty połączenia można zniszczyć zainstalowane oprogramowanie, co oznaczać będzie wizytę w serwisie. Niektórzy użytkownicy donoszą też, że podrabiane oprogramowanie z jailbreakme.com spowodowało, że nie działają MMS-y i FaceTime.

0
Źródło: TiPb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.