Kinect będzie wiedział, że siedzisz i skupi się na górnych elementach twojego ciała

Microsoft prosi Amazon o pomoc w kalibracji Kinecta

Microsoft ma problemy z właściwą kalibracją Kinecta. Okazało się bowiem, że kontroler nie rozpoznaje prawidłowo ruchów użytkowników, którzy grają na siedząco. Z pomocą przychodzi serwis Amazon.

A konkretnie Amazon Mechanical Turk. Jest to oddział sklepu Amazon, który zajmuje się m.in. tagowaniem obiektów w foto-wideo, przepisywanie nagrań audio oraz pisanie małych artykułów. Firmy wybierają zadania dla pewnego zespołu osób, który pracuje nad rozwiązaniem zleconego im problemu.

W tym przypadku zespół będzie pracował nad kalibracją Kinecta. Przed kontrolerem siada parę osób przy różnym oświetleniu, innych sytuacjach, odmiennego wzrostu, wieku, mężczyźni, kobiety, dzieci, a nawet zwierzęta, wykonując rozmaite ruchy. Nagrywa się ich, a następnie zmienia kolory na monochromatyczne, aby lepiej dostrzec różnicę w jakości. Wszystko to po to, aby wykryć czy nic nie zakłóci gry i odpowiednio dostroić urządzenie.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.